2024.05.13. 15:59

Az Északi csoportban a Ladánybene visszaállt az élre

A hétvégén a 25. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. Az éllovas Helvécia hazai pályán kikapott a Jakabszállástól, így a Ballószögöt legyőző Ladánybene visszaállt az élre.

Az Északi csoportban az utolsó előtti helyen álló Jakabszállás hozta a forduló bombameglepetését.

északi csoport, vármegye III, labdarúgás
Fotó: shutterstock.com / illusztráció

A Jakab ugyanis az elmúlt héten a tabella élére állt Helvécia vendége volt, és sikerült meglepnie a múlt hétvége után még újdonsült, a hétvégi fordulót követően azonban már csak exlistavezetőt. Csikász Márknak a 11. percben szerzett góljával szerezte meg a vezetést a Jakabszállás, korán megjelent tehát a helvéciaiak számára figyelmeztető „írás a falon”. Dobosi Zsolt az 51. percben egyenlített, az 59. percben azonban Vig Tamás újra a vendégeket juttatta vezetéshez. Az eredmény az utolsó félórában már nem változott, így három ponttal távozott a Jakabszállás a Kiskunság Svájcából. A Ladánybene azonnal kihasználta a botlást, 3-1 arányban győzte le hazai pályán a Ballószög gárdáját, és így újra két pont előnyel vezeti a tabellát.

Nem csak megtartotta, hanem meg is erősítette a harmadik helyét a Katonatelep, amely Nyerges Gergő és Sándor Tamás egy-egy, az első félidő hajrájában szerzett góljával 2-0 arányban legyőzte a Pálmonostorát. Ennek a győzelemnek köszönhetően hat pontra nőtt a Katonatelep előnye a képzeletbeli dobogó harmadik fokán, miután a két fő rivális, az SC Hírös-Ép II. és a Jászszentlászó is kikapott. A Hírös-Ép II. Kerekegyházán szenvedett vereséget, a Jászszentlászló pedig hazai pályán kapott ki szomszédvári rangadón a Bugactól.

Vármegye III., Északi csoport: Tiszaug-Fülöpjakab 7-1, Katonatelep-Pálmonostora 2-0, Ladánybene-Ballószög 3-1, Jászszentlászló-Bugac 1-4, Helvécia-Jakabszállás 1-2, Tiszaalpár-Vasutas SK 1-5, Kerekegyháza II.–SC Hírös-Ép II. 4-1, Ágasegyháza-Tiszasas 0-5.